Suhareka

Suharekë: Përurohet rruga Dubravë-Gjinoc

Foto: Ilustrim

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj se bashku më kryetarin e komunës, Bali Muharremaj dhe banorët e fshatit, përuruan rrugën Dubravë- Gjinoc.

Muharremaj u shpreh, se janë të përkushtuar 100% për zhvillimin e vendit.

“Përuruam së bashku me Kryeministrin Ramush Haradinaj dhe banorët, rrugën Dubravë-Gjinoc, e cila po bëhet sipas standarteve moderne.

Jemi të përkushtuar 100% për zhvillimin e vendit”.

Cineplexx organizon eventin Family Night me çmim special të biletave

Cineplexx sjell premierën e filmit Playing with Fire, për të cilin do të organizojë një event Family Night në të dy kinematë.

Gjithashtu sot nga ora 10:00, kryeministri në largim, Ramush Haradinaj, merr pjesë në inaugurimin e shkollës fillore në fshatin Tërrnje të Suharekës.

Po në këtë qytet, duke nisur nga ora 10:00, ministri në detyrë i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, do të vizitojë shkollën fillore “Vaso Pashë Shkodrani” në Leshan dhe Tërrnje.