Të dielën policia arrestoi 24 persona të dyshuar, 17 prej tyre dërgohen në mbajtje

  • 26.12.2022
Të dielën policia arrestoi 24 persona të dyshuar, 17 prej tyre dërgohen në mbajtje

Policia e Kosovës çdo ditë përballet me raste të ndryshme të cilat raportohen nga qytetarët, e ku në shumicën e rasteve ata përballen edhe me të dyshuarit të cilët kryejnë vepra të ndryshme penale.

Gjatë ditës së dielë Policia e Kosovës bën të ditur se ka arrestuar 24 persona, shkruan SuharekaOnline.

Poashtu, në 24 orëshin e fundit policia njofton nga 24 persona të arrestuar, 17 prej tyre janë dërguar në mbajtje.


Gjatë ditës së dielë policia ka njoftuar se asnjë person i dyshuar nuk është dërguar në vuajtje të dënimit.

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëshit të fundit në Prizren janë arrestuar 3 persona të dyshuar në raste të ndara nga njëri-tjetri, të cilët poashtu janë dërguar në mbajtje.

Raporti i policisë përmbanë edhe arsyet e arrestimeve të personave të dyshuar për vepra të ndryshme penale, të cilat janë si në vijim: Vjedhje, vjedhje në tentativ dhe aksident trafiku me lëndime.

Rr. Remzi Ademaj, Prizren 25.12.2022 – 03:20. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që ai kishte vjedhur një kasafortë qelqi me monedha metalike. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rr. Alush Kryeziu, Prizren 24.12.2022 – 07:00. Lidhur me rastin, është identifikuar dhe arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, i cili dyshohet që ka kryer edhe disa vjedhje të tjera në lokacione të ndryshme. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

Rr. Islam Kryeziu, Prizren 25.12.2022 – 18:45. Ka ndodhë një aksident trafiku ku i dyshuari mashkull  kosovar  me veturën e tij ka goditur këmbësorin mashkull kosovar. Viktima ka pësuar lëndime të rënda trupore dhe është duke u trajtuar në QKUK-Prishtinë. I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.” thuhet në njoftimin e policisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë