Sulm në Komunën e Suharekës: Zyrtari për diasporë sulmon kolegen, s’e lë të dalë nga zyra

Një rast i sulmit ndaj personit zyrtar është raportuar dje në stacionin policor në Suharekë.

Sulm në Komunën e Suharekës: Zyrtari për diasporë sulmon kolegen, s’e lë të dalë nga zyra

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se i dyshuari mashkull kosovar zyrtar për mërgatë në Drejtorinë për Kulturë, pas një mosmarrëveshje verbale ka sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare zyrtare në Drejtorinë e Urbanizmit.

Rasti raportohet të ketë ndodhur dje rreth orës 14:30 në Komunën e Suharekës.


Zyrtari për diasporë dyshohet se e ka kapur për krahu viktimën, duke e shtyrë, me ç’rast s’e ka lejuar të dalë as nga zyra.

Nga policia kanë bërë të ditur se për shkak të sulmit që ia shkaktoi kolegu, viktima ka pësuar lëndime trupore dhe ka marrë trajtim në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Suharekë.

Ndërsa palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.

“Suharekë 12.05.2022. I dyshuari mashkull  kosovar zyrtar për mërgatë në Drejtorinë për Kulturë, pas një mosmarrëveshje verbale ka sulmuar fizikisht viktimën femër kosovare zyrtare në Drejtorinë e Urbanizmit. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor. Palët janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, rasti vazhdon në procedurë të rregullt.”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë