Prokuroria e Prizrenit kërkon paraburgim për dy persona të dyshuar

  • 19.12.2022
Prokuroria e Prizrenit kërkon paraburgim për dy persona të dyshuar

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë themelore, me urdhër të Prokurorit të Shtetit, janë ndaluar  9 persona, si dhe janë paraqitur tri kërkesa për caktim të paraburgimit ndaj tre personave.

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëvë të fundit, pranë gjykatës kompetente ka parashtruar dy kërkesa për caktim të masës së paraburgimit kundër dy personave.

Kërkesat për caktimin e paraburgimit (apo masa tjera):


Departamenti i Përgjithshëm, ka paraqitur një kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit kundër një personi për shkak të dyshimit të bazuar se i njëjti ka kryer veprën penale “Dhuna në familje”. 

Ndërsa, nga Departamenti i Krimeve të Rënda, është parashtruar një kërkesë për caktim të paraburgimit kundër një personi për shkak të veprës penale “Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope apo angaloge” sipas KPRK-së.” thuhet në njoftimin e prokurorisë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë