Prokuroria e Prizrenit brenda 10 dite ka ndaluar 7 të dyshuar si dhe ka kërkuar paraburgim për 11 të tjerë

  • 24.12.2022
Prokuroria e Prizrenit brenda 10 dite ka ndaluar 7 të dyshuar si dhe ka kërkuar paraburgim për 11 të tjerë

Prokuroria Themelore në Prizrenit ka njoftuar se brenda dhjetë dite ka ndaluar 7 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale.

Prokuroria Themelore në Prizren bën të ditur se brenda dhjetë dite ka ngritur 102 aktkauza kundër 85 personave të dyshuar për vepra të ndryshme penale si: “Vjedhja”, “Kanosja”, “Dhënia e ryshfetit”, “Vjedhja e shërbimeve”, “Rrezikimi i trafikut publik”, “Dhuna në familje”, “Sulmi”, “Shkaktimi i rrezikut të përgjithshëm”, “Ndotja, degradimi ose shkatërrimi i mjedisit”, “Lëndimi i lehtë trupor” dhe vepra të tjera.

Prokuroria Themelore në Prizren nga data 14 dhjtor deri më 23 dhjetor, 2022, ka ndaluar 7 persona të dyshuar për vepra të ndryshme penale poashtu, kjo prokurori ka njoftuar se brenda dhjetë dite ka kërkuar paraburgim për 11 të tjerë.


DataNr. i aktakuzave të ngritura kundër personave të dyshuarNdalimet e personave të dyshuarParaburgimet për personat e dyshuar
14 dhjetor8-9/3-4
15 dhjetor14-17//
16 dhjetor10-10/1-1
17 dhjetor///
18 dhjetor/2/
19 dhjetor//2-2
20 dhjetor12-13//
21 dhjetor14-16//
22 dhjetor16-234/
23 dhjetor 11-1414-4
TOTALI:85-102711
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë