Arrestohet një 55 vjeçar në Malishevë, dyshohet se sulmoi seksualisht një 14 vjeçare

  • 18.11.2022
Arrestohet një 55 vjeçar në Malishevë, dyshohet se sulmoi seksualisht një 14 vjeçare

Femrat e moshave të ndryshme fatkeqeësisht po vazhdojnë të jenë ende viktima të ngacmimeve seksuale, edhe pse gjatë muajve të fundit ka pasur reagime të shumta për ngjarjet që tronditën shoqërinë e vendit tonë, por me gjithë ato reagime situata nuk është normalizuar, raste të tilla po vazhdojnë të raportohen ende në polici.

Me këtë fenomen shqetësues i cili ngjallë pasiguri të mëdha për femrat, po përballet Policia e Kosovës në prangat e të cilës po bien ngacmuesit seksual.

Një rast i sulmit seksual është raportuar edhe nga një femër nga Malisheva e cila gjatë ditës së enjte rreth orës 15:15 ka raportuar në polici se është sulmuar seksualisht nga një i dyshuar.


Poashtu, policia ka njoftuar se viktima për shkak të sulmit seksual ka pranuar tretman mjekësor, shkruan SuharekaOnline.

Ndërsa, i dyshuari pas intervistimit me rekomandim e prokurorit është dërguar në mbajtje.

Sipas Gazetës Sinjali e cila ka raportuar lidhur me rastin bëhet e ditur se dje në shkollën fillore të mesme të ulët ‘Kajtaz Ramadani’ në fshatin Kijevë të Malishevës, ku një punëtor teknik dyshohet se ka sulmuar fizikisht një nxënëse.

Burimet e Gazetës Sinjali brenda Prokurorisë kanë bërë me dije se i dyshuari është një 55-vjeçar.

Pas denoncimit të rastit, në kuadër të veprimeve hetimore në praninë e prindit dhe punëtorit të Qendrës për Punë Sociale, është intervistuar vajza e mitur e cila ka deklaruar se e gjithë ngjarja ka ndodhur derisa ajo ishte në banjën e shkollës.

Aty ajo u përball me të dyshuarin i cili e sulmoi seksualisht 14-vjeçaren, duke bërë që ajo të kërkojë edhe ndihmë mjekësore.

I dyshuari është arritur që të arrestohet dhe i njëjti është shoqëruar në stacion policor për intervistim.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë