Suharekë, sulmoi fizikisht bashkëshorten, policia arrin ta gjejë dhe arrestojë të dyshuarin

Një rast i dhunës në familje është raportuar në stacionin policor në Komunën e Suharekës.

Suharekë, sulmoi fizikisht bashkëshorten, policia arrin ta gjejë dhe arrestojë të dyshuarin

Sipas Policisë së Kosovës, bëhet e ditur se viktima femër kosovar, ka raportuar se pas një mosmarrëveshje, është kanosur verbalisht dhe është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj, i dyshuari mashkull kosovar.

Rasti raportohet të ketë ndodhur të martën në Suharekë, rreth orës 13:00.


Po ashtu, policia kishte bërë të ditur se i dyshuari gjendet në arrati dhe se rasti vazhdon të hetohet.

Ndërkaq, në raportin 24 orësh, Policia e Kosovës ka njoftuar se dje, më 10.11.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, i cili me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

“KANOSJE & DHUNË NË FAMILJE – Suharekë, 09.11.2021 – 13:00. Në lidhje me rastin është raportuar se me 10.11.2021 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, i cili me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”, thuhet në raportin e PK-së.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës