Suharekë, nënshkruhet marrveshja për ndërtimin e Qendrës rekreative për fëmijë me sindromën down dhe autizëm

  • 27.10.2022
Suharekë, nënshkruhet marrveshja për ndërtimin e Qendrës rekreative për fëmijë me sindromën down dhe autizëm

Kryetari i Komunës, Bali Muharremaj dhe donatori Valon Vataj, kanë nënshkruar sot Marrveshjën e bashkëpunimit për ndërtimin e Qendrës moderne për fëmijë me sindromën down dhe autizëm e cila shumë shpejt do të ndërtohet në Suharekë.

Ky objekt është donacion i Fondacionit Valon Vataj dhe kap shumën rreth 500 mijë euro.

Kryetari Muharremaj me rastin e nënshkrimit të marrëveshjës ka falenderuar donatorin dhe ka thënë se kjo vepër e madhe dhe humane do të thotë shumë për ne dhe Komunën tonë.


Ndërsa investitori Vataj u shpreh se “Ky është vullnet i yni për një shtresë të shoqërisë që dojnë një trajtim të veçantë. Kjo qendër do të jetë qendra më inovative në rajon”.

Fillimi i realizimit të këtij Projekti pritet të bëhet shumë shpejtë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë