Suharekë: Mbahet ligjëratë për integrimin e komunitetit RAE në shoqëri

  • 18.12.2018
Suharekë: Mbahet ligjëratë për integrimin e komunitetit RAE në shoqëri

Kuvendi i të Rinjve të Suharekës në bashkëpunim me OSCE dhe Drejtorinë e Kulturës mban një ligjeratë për integrimin e komunitetit RAE në shoqëri duke u munduar të bëjmë përpjekje për eleminimin e paragjykimeve.

Rinia është ajo e cila duhet të eleminojë steriotipet të tilla dhe të respektojë më shumë të drejta e minoriteteve, ngase vetëm në këtë formë do të ndërtohet një shkallë më e lartë e demokracisë.


Pjesëmarrëse në këtë aktivitet ishte shkolla fillore “Drita” , “Jeta e Re”, “Skender Luarasi”, ” Abdyl Ramaj”, si dhe deputetët e Kuvendit të të rinjve Suharekë.

Po ashtu të pranishëm ishin edhe Kryetari i Komunës Bali Muharremaj, Drejtori i Kulturës Beqir Berisha, si dhe zyrtarë të kulturës nga komuna e Mamushës, Dragash.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë