Një qytetar nga Suhareka gjen 100 euro në rrugë, paratë ia dorëzon menjëherë gruas që i humbi

  • 01.02.2023
Një qytetar nga Suhareka gjen 100 euro në rrugë, paratë ia dorëzon menjëherë gruas që i humbi

Një qytetar nga Suhareka gjatë ditës së mërkurë ka gjetur në rrugë para në vlerë prej 100 eurosh.

Qytetari nga Komuna e Suharekës (emër i njohur për redaksinë) ka njoftuar se gjatë ditës së sotme ka gjetur në rrugë para në vlerë prej 100 eurosh të cilat pretendohej të ishin të një gruaje nga Komuna e Suharekës e cila i kishte marr ato nga asistenca sociale.

Qytetari fillimisht tregon se rastin e kishte lajmëruar në polici e përveç se aty, ai tregon se ka kontaktuar edhe me Qendrën pë Punë Sociale në Suharekë, të cilët në bashkëpunim kanë arritur që të identifikojnë personin të cilit i kanë humbur paratë.


Pas këtij raportimi në redaksi, SuharekaOnline ka kontaktuar edhe me drejtorin e QPS-Suharekë, Sami Rrakaqi i cili ka konfirmuar se gruas që i kanë rënë paratë në momentin e parë që kanë arritur të kontaktojnë atë r kanë njoftuar për 100 eurot e humbura dhe të njejtës i janë kthyer nga personi i cili i ka gjetur ato.

Gjeste të tilla nga suharekasit të cilat janë humane janë mjaftë të shpeshta. Me sa duket qytetarët e Komunës së Suharekës kanë krijuar kulturë që gjërat e humbura qofshin ato para, dokumentacione apo edhe gjësende të tjera kërkojnë ndihmë dhe drejtohen gjithmonë në vendet e duhura për t’i dorëzuar.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë