Një person në gjendje të dehur gjuan me armë zjarri në Delloc, policia sekuestron një pistoletë

  • 06.03.2023
Një person në gjendje të dehur gjuan me armë zjarri në Delloc, policia sekuestron një pistoletë

Policia e Kosovës ka njoftuar se mbrëmë në fshatin Delloc të Suharekës kanë sekuestuar një pistoletë, dy fishekë dhe katër gëzhoja.

Policia e Kosovës në Suharekë bën të ditur se dje rreth orës 02:10 është raportuar se një mashkull ka gjuajtur me armë zjarri.

Njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes ku janë gjetur dhe sekuestruar katër gëzhoja të pistoletës, ndërsa nga i dyshuari ka sekuestruar një pistoletë me dy fishekë.


Tutje, nga policia bëhet e ditur se i dyshuari kishte qenë nën ndikimin e alkoolit.

Poashtu, në konsultim me prokurorin rasti procedohet në procedurë të rregullt.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë