Konkursi për drejtor shkolle në Javor të Suharekës, DKA publikon listën përfundimtare

Drejtoria Komunale e Arsimit (DKA) në Suharekë me datën 24.05.2022 kishte shpallur konkurs për drejtor shkolle në fshatin Javor.

Konkursi për drejtor shkolle në Javor të Suharekës, DKA publikon listën përfundimtare

Ndërsa, komisioni përzgjedhës për zhvillimin e procuedrave për themelimin e marrëdhënies së punës për drejtor shkolle, i emëruar sipas vendimit të Kuvendit të Komunës 01 nr-016-12157, të datës 28.02.2022 në bazë të kushteve dhe kritereve të përcaktuara sipas konkursit të shpallur 05 nr.601 të datës 24.05.2022 pas përfundimit të intervistimit ka publikuar rezultatet përfundimtare.

Në dokumentin e siguruar nga SuharekaOnline, bëhet e ditur se në pozitën drejtor shkolle në SHFMU “I.J. Kumanova” në Javor është pranuar Atdhe Luzhnica.


Udhëzime juridike: Të gjithë kandidatët e pakënaqur kanë të drejtë ankese në komisionin për ankesa dhe parashtresa në KK Suharekë në afat prej 8 ditësh nga dita e publikimit të njoftimit.

Njoftim-pranim-ne-pune-drejtor-ne-SHFMU-Javor

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë