Festa 28 nëntorit, shkollat e Suharekës organizojnë aktivitete e programe të ndryshme

  • 25.11.2022
Festa 28 nëntorit, shkollat e Suharekës organizojnë aktivitete e programe të ndryshme

Nxënësit dhe mësimdhënësit e shkollave të Suharekës për nder të festës së 28 nëntorit kanë organizuar programe të ndryshme të cilat janë mbajtur brenda hapësirave shkollore.

Drejtori i Arsimit në Suharekë, Remzi Bajselmani për SuharekaOnline ka treguar se gjatë ditës së premte ka marrë pjesë në programet e disa shkollave të organizuara për nder të festës së 28 nëntorit.

Njëra ndër shkollat që organizon programe të për nderë të festave të ndryshme është edhe Gjimnazi “Jeta e Re” në Suharekë.


SuharekaOnline mëposhtë iu sjellë fotografi nga programi i organizuar nga nxënësit e Gjimnazit “Jeta e Re”.

Poashtu, edhe Shkolla Teknike “Skender Luarasi” ka organizuar një projekt për nder të kësaj feste i cila është zhvilluar në sheshin e qytetit.

“Me iniciativën e profesorit Armir Kuçi dhe këshillit të nxënësve, në bashkëpunim me profesorin Bujar Gollopeni, shkolla jonë ka organizuar një projekt për nder të ditës së flamurit. Për t’i parë nga afër aktivitetet e nxënësve tanë, ju mirëpresim në sheshin e qytetit, ku nxënësit tanë janë duke zhvilluar këtë projekt!” thuhet në njoftimin e Shkollës “Skender Luarasi”.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë