Çfarë ndodhi në Suharekë? – Ngjarjet nga dy javët e kaluara

  • 17.11.2022
Çfarë ndodhi në Suharekë? – Ngjarjet nga dy javët e kaluara

Është mbajtur në Komunën e Suharekës është mbajtur takimi i radhës i sigurisë lokale.

Në takimin e koordinimit lokal për siguri, kryesuesja e takimit Mihrije Suka ndër tjerash ka njoftuar për takimet dhe aktivitetet që janë zhvilluar gjatë dy jave në Komunën e Suharekës.

Suka ka përmendur Marrveshjen e mirëkuptimit për përkrahje financiare Strehimorës në Prizren, pastaj për blerjen e një aparati të Rentgenit në QKMF, si dhe për inspektimin e punimeve në teren që i ka bërë kryetari me stafin e tij 10 fshatrave të Komunës.


Ndërsa, për gjendjën e sigurisë në komunë ka raportuar komandanti i policisë në Suharekë, kapiten Afrim Sylaj, i cili ka numëruar rastet që kanë ndodhur gjatë dy jave si: 6 aksidente në trafik, 1 ndërhyrje në sistemet kompjuterike, 2 raste sulm, 2 dhunë në familje, 2 shkaktim i rrezikut të përgjithshëm, 1 incident zjarri, 3 raste të vjedhjeve , 1 rast pjesmarrje në huliganizëm, 1 vetëgjyqësi dhe 1 fotografim dhe inqizim i paautorizuar.

Poashtu, Sylaj bëri të ditur se gjatë 2 jave janë shqiptuar 506 tiketa, 33 urdhëresa të realizuara dhe 31 vizita në shkolla.

Në takim një ditë pasi ka filluar sezona dimërore (15.11.2022) komandanti i Stacionit policor në Suharekë, kapiten Afrim Sylaj, paralajmëron qytetarët për përgaditjet dimërore (paisjet e nevojshme) ti kenë me vete, sa i përket sigurisë në rrugë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë