28 nëntori, Sylaj: Situata ishte e qetë në Suharekë, nuk u raportua ndonjë incident, qytetarët festuan dinjitetshëm

  • 29.11.2022
28 nëntori, Sylaj: Situata ishte e qetë në Suharekë, nuk u raportua ndonjë incident, qytetarët festuan dinjitetshëm

Për nder të 28 nëntorit, në tërë Kosovën ‘kuq e zi’ është festuar në mënyra të ndryshme.

Edhe në Komunën e Suharekës janë organizuar aktivitete për nder të 28 nëntorit, ku janë bë homazhe tek varrezat e dëshmorëve të cilët dhanë jetën e tyre për çlirimin e Kosovës.

Që nga mengjesi deri në mbrëmje në Suharekë ka pasur njerëz të cilët kanë festuar nëpër vende të ndryshme ditën e 28 nëntorit.


SuharekaOnline gjatë ditës së sotme ka kontaktuar me Komandantin e Stacionit Policor në Suharekë, kapitenin Afrim Sylaj për të pyetur se a është raportuar ndonjë incident apo parregullësi.

Në një prononcim për SuharekaOnline Sylaj ka thënë se gjatë ditës së hënë në tërë Komunën e Suharekës ka qenë një situatë e qetë dhe pa incidente, vetëm se është raportuar një vetaksident me dëme materiale.

Komandanti i Stacionit Policor në Suharekë, kapiteni Afrim Sylaj shtoi se qytetarët e Komunës së Suharekës dje kanë festuar dinjitetshëm deri në orët e vona të natës pa asnjë parregullësi, gjë për të cilën policia edhe i falenderon qytetarët.

Poashtu, ai ka thënë se Policia e Suharekës është në gjendje gatitshmërie për mbrojtjën dhe sigurinë e qytetarëve të vendit.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë