Moti sot me shi dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka parashikuar motin për sot, 07 shtator.

Sipas IHMK-së sot do të mbajë mot kryesisht i vranët. Reshje lokale shiu mund të ketë në disa pjesë të vendit, duke pësuar pastaj me kthjellime dhe rënie të temperaturave në ditët vijuese.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-20 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.