Mbi 15 mijë kosovarë këtë fundjavë janë nisur drejt bregdetit shqipëtar

Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi nje tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë.

Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm brenda dy orësh.

Qytetarët e Kosovës po shfrytëzojnë këtë fundjavë për të mbyllur sezonin e pushimeve, pasi të hënën nis procesi mësimor, raporton “News 24”.

Vargu i mjeteve ishte deri në thellësi të territorit të Kosovës, ndërsa policia po punon me 6 sportele me kapacitet maksimal.

© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.