Bizneset Vende Pune Ofertat

VIDEO – Në rrugët e Nju-Jorkut shfaqen fotografi të luftës së fundit në Kosovë

VIDEO – Në rrugët e Nju-Jorkut shfaqen fotografi të luftës së fundit në Kosovë

24.10.2023 Diaspora

Në qendër të New York-ut është parë një kamion që shfaq reklama të ndryshme.

Në mesin e shumë reklamave ka zënë vend edhe një pjesë e fotografive që janë realizuar gjatë luftës së fundit në Kosovë.

Në këtë kamion shihet fotografia e nënës kosovare duke e ushqyer me gji vajzën e saj derisa ishte pjesë e kolonës që po e lëshonin Kosovën dhe fotografia e një babai që po qante derisa në dorë mbante fotografinë e fëmijës së tij.

Sigurimi Internacional

Ofertë speciale
Rita Ora shfaqet me stil të veçantë krah bashkëshortit të saj në një mbrëmje në New York

Rita Ora shfaqet me stil të veçantë krah bashkëshortit të saj në një mbrëmje në New York

Rita Ora ishte mishërimi i elegancës teksa mori pjesë në një festë private në New York City së bashku me bashkëshortin e saj Taika Waititi të premten.

Këngëtarja shqiptaro-britanike, 32 vjeçe, shfaqi stilin e saj të lezetshëm në një pamje të frymëzuar me çorape të bardha të gjata deri tek gjuri, geta të bardha dhe një hark flokësh.

Ylli i stiloi flokët e saj me zbukurimin e gjatë të harkut të kuq, e cila ishte ngjyra perfekte për pamjen ndryshe monokromatike, shkruan DailyMail.

Ai veshi pantallonat e njëjta me një bluzë të bardhë poshtë dhe atlete të ngjashme.

Haradinaj kritika ndaj Kurtit: Ua ka ngulur thikën aleatëve dhe kategorive të dala nga lufta

Haradinaj kritika ndaj Kurtit: Ua ka ngulur thikën aleatëve dhe kategorive të dala nga lufta

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot ka mbajtur takim me shoqatat e dala nga lufta, shoqatat e të burgosurve politikë dhe të pagjeturave dhe ish udhëheqës të UÇK-së, ku kanë diskutuar për situatën aktuale politike në vend.

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti se u ka ngulur thikë pas shpine dy vlerave sublime të vendit, aleatëve ndërkombëtar dhe kategorive të dala nga lufta.

Haradinaj në takim me kategoritë e luftës, ka thënë se të njëjtit nuk mund të ndahen nga paga minimale.

Ai ka theksuar se është veteran i vërtetë, derisa sipas tij Kurti nuk është i tillë.

Kritika ndaj Kurtit kanë pasur edhe organizatat e dala nga lufta, të cilat kanë thënë se kjo qeveri ka harruar rrugën e sakrificës së Kosovës.

Xhavit Jashari, nga Shoqata e Familjeve të Dëshmorëve të UÇK-së, ka thënë se do të presin vendimin e Gjykatës Kushtetuese për Ligjin për pagën minimale, që më pastaj të ndërmarrin veprimet e mëtutjeshme.

Ai shtoi se lënia jashtë Ligjit për Pagën Minimale e kësaj kategorie është vendimi më i keq dhe gabim i madh.

“Vendimet e fundit të kësaj Qeveria përmes deputetëve, janë një gabim i madh. Kjo qeveri ka bërë tradhti ndaj kësaj kategorie. Mos ta keqpërdorin besimin që ia kanë dhënë qytetarët”, tha Jashari. /KP/Telegrafi/

Kujtohen fëmijët e zhdukur në luftën e fundit në Kosovë

Kujtohen fëmijët e zhdukur në luftën e fundit në Kosovë

Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve të Zhdukur, ka kujtuar fëmijët që ishin zhdukur në luftën e fundit në Kosovë.

Përmes një postimi në Twitter, MPJD ka shkruar se qëndrojnë të përkushtuar për të mbrojtur të drejtat e të gjithë fëmijëve, gjithashtu, është thënë se kjo ministri është e përkushtuar edhe për autorët përgjegjës për krimet e tyre.

“Në Ditën Ndërkombëtare të Fëmijëve të Zhdukur, kujtojmë solemnisht fëmijët që ishin viktima të zhdukjeve të dhunshme nën regjimin serb në Kosovë.

Ne qëndrojmë të përkushtuar për të mbrojtur të drejtat e të gjithë fëmijëve dhe për t’i mbajtur autorët përgjegjës për krimet e tyre”, thuhet në postim.

Luli Market Tjera Rr. Mbreti Agron, Gjinoc,
Kosovë
New Born Agency Tjera Rruga Xhavit Sylaj, Suharekë,
Kosovë
Udhëto & Pusho Sh.p.k Tjera Rr. Brigada 123, Suharekë,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende23 ditë

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë