Austri, kosovari ther me thikë bashkëshorten

03.06.2024

Një 37-vjeçar nga Kosova mësohet se ka sulmuar dhe e ka plagosur me thikë gruan e tij në Pongau mbrëmjen e së shtunës.

Austri, kosovari ther me thikë bashkëshorten Foto: Ilustrim

Më pas ai u largua nga banesa në të cilën jetonin së bashku.

“32-vjeçari ka telefonuar në numrin e urgjencës dhe ka treguar për rastin e ndodhur, ka thënë policia austriake, raporton “Krone Zeitung”.

Më të arritur policia dhe emergjenca në vendin e ngjarjes, gruaja u dërgua në klinikën Schwarzach nga Kryqi i Kuq.

Disa orë më vonë burri u kthye në banesën e tij dhe aty u arrestua nga policia.

Prokuroria publike ka urdhëruar që shtetasi kosovar të transferohet në burgun e Salzburgut.