Austri, fqinji trim mbron 18 vjeçaren nga Kosova, e cila u rrah dhe u kërcënua nga një 45 vjeçar kosovar

14.04.2024

“Është detyra ime të ndihmoj!” Një banor i një banese në Oberwart (Burgenland) u tregua i guximshëm, i cili nxitoi në rrugë për të ndihmuar një 18-vjeçare të dëshpëruar, e cila ishte mbajtur në një apartament dhe kishte arritur të shpëtojë nga përdhunimi.

Austri, fqinji trim mbron 18 vjeçaren nga Kosova, e cila u rrah dhe u kërcënua nga një 45 vjeçar kosovar Foto: Oberwart (Burgenland)

Skenat nga fundjava e kaluar në vendbanimin rom në Oberwart janë kujtime të tmerrshme. Siç raportohet, një grua e re doli me forcë nga një shtëpi në rrugë në kohën e drekës dhe thirri me dëshpërim për ndihmë: “Ndihmë, ndihmë!”

Një banor që kishte shtëpinë aty afër dëgjoi britmat dhe iu vërsul në krah. “Ajo po qante me hidhërim dhe po dridhej e tëra”, tha dëshmitari. 18-vjeçarja nga Kosova, viktima, e përlotur tregoi se si ishte mbajtur nga një bashkatdhetar në banesë, shkruan SuharekaOnline.

45-vjeçari e rrahu dhe e kërcënoi me armë. Ai u përpoq ta detyronte të bënte s*ks. I akuzuari mësohet se ka qenë nën ndikimin e kokainës së bashku me një partner (23).

Dy burrat u zhdukën me shpejtësi në drejtim të monumentit të romëve, por u arrestuan më pas! I akuzuari ndodhet në paraburgim në Eisenstadt. Në kontrollin e shtëpisë u sekuestruan pushka Diana R-22 me karikatorin bashkëngjitur dhe 120 copë fishekë municione.