[VIDEO] Një mini Prevallë në fshatin Mushtisht!

[VIDEO] Një mini Prevallë në fshatin Mushtisht!

Përveq natyrës që e rrethon dhe ajërit të pastër fshati Mushtisht tashmë është bërë edhe me një hapësirë pushimi për shumë banorë të këtij fshati të cilët çdo mbrëmje përdorin shëtitoren për të ecur.

Aty përballë është edhe këndi i lojërave për fëmijë, parkingu i automjeteve dhe pushimoret për tu çlodhur.


Një investim ky i cili këtë lagje e ka shëndrruar në një ambient ku secila grupmosh gjenë mënyrën për të kaluar kohën e lirë.

Ndriçimi modern në orët e mbrëmjes i jepë një pamje të mahnitshme kësaj pjese të fshatit.

Nuk mungon as mirëmbajtja e qytetarëve për këtë hapësirë ku banorët që banojnë afër vazhdimisht përkujdesen për ujitjen dhe pastrimin e lagjes.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës