Samsung prezanton një tablet buxhetor Android

16.12.2021

Në fillim të vitit të ardhshëm kompania ka planifikuar linçimin e Tab A8 me ekran të ri 10.5-inç 16:10 dhe rezolucion 1920×1200. Në brendësi gjendet një procesor me tetë bërthama që kompania thotë se është 10% më i shpejtë sesa Snapdragon 662 që erdhi paraardhësi. Samsung do të ofrojë një variant me 4GB RAM në […]

Samsung prezanton një tablet buxhetor Android Foto: Ilustrim

Në fillim të vitit të ardhshëm kompania ka planifikuar linçimin e Tab A8 me ekran të ri 10.5-inç 16:10 dhe rezolucion 1920×1200.

Në brendësi gjendet një procesor me tetë bërthama që kompania thotë se është 10% më i shpejtë sesa Snapdragon 662 që erdhi paraardhësi.

Samsung do të ofrojë një variant me 4GB RAM në vend të modelit bazë 3GB. Procesori më i shpejtë duhet ta bëjë punën me tabletin më komode.

Për fotot dhe video Tab A8 sjell kamër kryesore 8-megapiksel dhe selfie 5-megapiksel.

Sa i përket memories tableti ka 32GB bazë por mund të konfigurohet deri në 128GB krahasuar 1TB me kartë microSD.

Në fund bateria prej 7,040mAh fuqizon çdo gjë. Tab A7 i vitit të kaluar mbante bateri për 11 orë dhe 30 minuta. Tableti do të shitet muajin e ardhshëm me çmim rreth 250 dollarë. /PCWorld Albanian