Votat e kandidatëve për asamble komunale të NISMA-s në Suharekë

NISMA ka dal partia e gjashtë apo e fundit në Suharekë për nga numri i votave për asamble komunale, ku ka marr 1.98% apo 496 vota.

22.10.2021 / Suhareka

Votat e kandidatëve për asamble komunale të NISMA-s në Suharekë
Foto: Ilustrim

Tashmë ka përfunduar procesi i numërimit të votave për kryetar komune si dhe për kandidatët për asamble komunale, për të cilat numërimi i tyre kishte nisur që nga mbyllja e qendrave të votimit të dielën mbrëma në ora 19:00.

SuharekaOnline ka siguruar numrin e votave për të gjithë kandidatët për asamble komunale, ku vazhdimisht do të bëjë publikimin e rezultateve.


Këto janë votat e kandidatëve për asamble komunale nga radhët e NISMA-s në zgjedhjet lokale të mbajtura të dielën.

5. Kujtesa Bytyçi103
3. Antoneta Berisha96
11. Leotrim Gashi50
8. Sahide Muharremi38
9. Blerta Rrafshi34
10. Nadije Hysenaj29
4. Edonis Bytyqi26
7. Arsim Gollopeni25
12. Vezire Kadriaj-Maksutaj18
6. Lavdije Gashi17
2.8
13. Besiana Fangu1

Në listë nuk janë përfshirë votat me kusht dhe ato të diasporës.

Themele të sigurta të së ardhmes, N.T.P.SH “HALITI”, gjiganti i ndërtimit në Suharekë

Të investosh në të ardhmen është gjëja më e duhur që çdo person do duhej ta ketë parasysh në secilin...

Lexo më shumë
KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *