Sopijë: Dy të arrestuar për posedim të substancave narkotike

Sopijë: Dy të arrestuar për posedim të substancave narkotike
Herolind Bytyçi

01.02.2020 / Suhareka

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh bënë të ditur se në fshatin Sopijë janë arrestuar dy persona të dyshuar për posedim të substancave narkotike.

Sipas raportit arrestimi ka ndodhur pasiqë më datë 29.01.2020 rreth orës 22:40 gjatë një kontrolli të dyshuarëve u është gjetur marihuanë.

“Janë arrestuar dy të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë, pasi që gjatë kontrollit te veturës së tyre është gjetur dhe konfiskuar substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë me peshë rreth 0.40 gram” thuhet në raport.

Pas intervistimit me vendim të prokurorit, të dyshuarit lirohen në procedurë të rregullt.  

LEXO EDHE:  Përdorimi i telefonit gjatë ngasjes, vetëm javën e kaluar u sanksionuan 739 shoferë
RAPORTO