Transferimet LIVE: Mbappe pranon kushtet me Real Madridin, oferta e re e PSG-së për Dembelen…

31.01.2022

Të gjitha lajmet dhe përditësimet nga e hëna, 31 janar. Përshëndetje dhe mirëseardhje në këtë blog të Ditës së Afatit, në të cilin do t’ju njoftojmë për thashethemet më të fundit të transferimeve dhe marrëveshjet e përfunduara. Dritarja e transferimeve të janarit përfundon sonte më 31 janar, kështu që skuadrat po përpiqen furishëm të marrin […]

Transferimet LIVE: Mbappe pranon kushtet me Real Madridin, oferta e re e PSG-së për Dembelen… Foto: Ilustrim

Të gjitha lajmet dhe përditësimet nga e hëna, 31 janar.

Përshëndetje dhe mirëseardhje në këtë blog të Ditës së Afatit, në të cilin do t’ju njoftojmë për thashethemet më të fundit të transferimeve dhe marrëveshjet e përfunduara. Dritarja e transferimeve të janarit përfundon sonte më 31 janar, kështu që skuadrat po përpiqen furishëm të marrin nënshkrime dhe largime jashtë linjës.

Thashethemet e transferimeve LIVE

Ky është fillimi i blogut të thashethemeve të transferimeve, me përditësimet më të fundit që janë ato më afër majës.

Nënshkrimi i Newcastle, Targett

Newcastle United ka konfirmuar nënshkrimin e mbrojtësit të majtë Matt Targett nga Aston Villa. 26-vjeçari do të jetë i huazuar në St James’ Park deri në fund të sezonit. “Jam i lumtur që jam këtu. Mezi pres të filloj dhe të takoj të gjithë tifozët dhe shpresoj se mund të kemi një fund të suksesshëm të sezonit,” tha lojtari.

Chelsea pas Dembeles

Me të ardhmen e Barcelonës të Ousmane Dembele në ajër, Chelsea është shfaqur si kryesuesi për nënshkrimin e tij, sipas Sky Sports. PSG kishte shpresuar të sillte francezin në Paris, por një çmim prej 20 milionë euro plus pagat e tij të larta kanë bërë që marrëveshja të ngecë.

Bryan Gil i bashkohet Valencias

Bryan Gil i është bashkuar Valencias në formë huazimi nga Tottenham deri në fund të sezonit. I riu iu bashkua Spurs vetëm verën e kaluar dhe bëri 20 paraqitje për klubin.

Tottenham konfirmon dyfishimin e tyre

Tottenham ka konfirmuar nënshkrimet e Rodrigo Bentancur dhe Dejan Kulusevski nga Juventus. I pari ka nënshkruar një marrëveshje deri në vitin 2026 dhe ka nevojë vetëm për konfirmimin e një leje pune. Ky i fundit i bashkohet Spurs me një hua 18-mujore me opsion blerje.

Dele Alli do t’i bashkohet Evertonit

Everton është afër nënshkrimit të Dele Allit nga Tottenham Hotspur, sipas raporteve të ndryshme në Angli. 25-vjeçari do t’i bashkohej Toffees në baza të përhershme, jo në formë huazimi.

Lëvizja e Ndombele u përfundua

Tanguy Ndombele ka përfunduar rikthimin e tij në Lyon nga Tottenham Hotspur, pasi ai është bashkuar në formë huazimi me një opsion blerjeje për 65 milionë euro (54.2 milionë paund).

Faivre i njoftuar nga Lyon

Lyon ka njoftuar ardhjen e lojtarit emocionues Romain Faivre nga Brest, me 23-vjeçarin që bashkohet për një tarifë prej 15 milionë euro plus shtesa.

Oferta e fundit e PSG-së për Dembelen

Paris Saint-Germain mbetet i etur për nënshkrimin e anësorit të Barcelonës, Ousmane Dembele, por ata nuk janë të gatshëm të përmbushin çmimin e kërkuar prej 20 milionë eurosh të Blaugranës, me Helena Condis e COPE që raporton se klubi francez i ka ofruar Eric Junior Dina Ebimbe dhe Abdou Diallo në këmbim të Dembele.

Ekitike refuzon Newcastle

Newcastle United kishte një ofertë të pranuar nga Stade de Reims për Hugo Ekitike, por 19-vjeçari ka refuzuar një lëvizje në St James’ Park, sipas L’Equipe. Në vend të kësaj, Ekitike do të qëndrojë në Reims deri në fund të sezonit dhe më pas do të vlerësojë opsionet e tij.

City nënshkruan me Julian Alvarez

Manchester City ka njoftuar nënshkrimin e Julian Alvarez nga River Plate, por argjentinasi, i cili sot feston ditëlindjen e 22-të, do të qëndrojë i huazuar te Los Millonarios të paktën deri në fund të qershorit.

Lingard mund të largohet nga United

Jesse Lingard i është thënë nga trajneri i Manchester United, Ralf Rangnick se ai mund të largohet nga klubi në huazim nëse dëshiron, pas një oferte të përmirësuar nga Newcastle United dhe një oferte nga West Ham United, sipas David Ornstein të Athletic.

Morata nuk shkon askund

Alvaro Morata ishte lidhur fort me një kalim te Barcelona në këtë afat kalimtar, por spanjolli do të qëndrojë në huazim te Juventus deri në fund të sezonit, sipas Fabrizio Romano. Më pas, ai pritet të kthehet në Atletico Madrid.

Real Madrid bie dakord me Mbappe

Kylian Mbappe ka vetëm gjashtë muaj nga kontrata e tij me Paris Saint-Germain dhe gazeta gjermane Bild pretendon se 23-vjeçari ka arritur një marrëveshje për t’iu bashkuar Real Madridit, ku do të fitojë 50 milionë euro bruto në sezon. I njëjti publikim thekson se kalimi i Mbappes te Real Madridi do të konfirmohet pasi Los Blancos të përballen me PSG-në në 1/16 e Champions League.

Aubameyang mbërrin në Barcelonë

Pierre-Emerick Aubameyang është fotografuar në qytetin e Barcelonës përpara kalimit të tij huazues nga Arsenali te Barcelona. Lexoni më shumë për Aubameyang në Barcelonë.

Burnley njofton Weghorst

Ekipi i mediave sociale të Burnley-t është frymëzuar nga Jurassic Park për të njoftuar nënshkrimin e sulmuesit të Wolfsburg-ut, Wout Weghorst, i cili vjen për një tarifë prej rreth 12 milionë paund.