Tottenham vendos çmimin për Harry Kane

Tottenham vendos çmimin për Harry Kane
Taulant Krasniqi

08.06.2021 / Sport

Skuadra londineze dëshiron të përfitoj shumë të majme për yllin e tyre.

Tottenham Hostpur do të kërkoj të paktën 174 milionë euro, dhe në një marrëveshje vetëm me para, dhe jo ndonjë shkëmbim me lojtarë, raporton “The Sun”.

Kjo do të jetë kërkesa e vetme e krerëve të klubit londinez, pavarësisht faktit se kampioni i Premier Ligës Manchester City ishte i gatshëm që të ofroj Raheem Sterling dhe Gabriel Jesus në një marrëveshje shkëmbimi.

Kane konsiderohet një ndër lojtarët më të pëlqyer në Evropë për tu transferuar, pas një sezoni tejet të suksesshëm personal, ku regjistroi një kontribut prej 37 golash, respektivisht 23 gola dhe 14 asistime për skuadrën e Tottenhamit.

RAPORTO