Të dielën ndeshje interesante në Superligë, Drenica – Ballkani

Të dielën ndeshje interesante në Superligë, Drenica – Ballkani
Çlirim Gashi

30.04.2021 / Sport

Në fundjavë do të zhvillohen pesë ndeshjet e javës së 32-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Kjo javë do të hapet me tri ndeshje interesante, që pritet të dhurojnë spektakël.

Gjatë ditës së nesërme Drita e pret Feronikelin në stadiumin e qytetit në Gjilan, ku kjo ndeshje është paraparë të zhvillohet me fillim prej orës 15:00.

Po ashtu nesër do të zhvillohen edhe ndeshjet si: Trepça ’89 – Besa dhe Arbëria – Gjilani.

Ndërsa të dielën do të luhen edhe dy ndeshje tejet interesante.

Vëmendja është në Skenderaj, ku do të zhvillohet ndeshja Drenica – Ballkani në stadiumin “Bajram Aliu” me fillim prej orës 15:00.

Gjithashtu, gjatë ditës së dielë zhvillohet ndeshja Llapi – Prishtina në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë me fillim prej orës 15:00.

Ndryshe në renditjen tabelare në Superligën e Kosovës, Ballkani ndodhet në pozitën e parë me gjithsej 67 pikë, duke lënë pas Prishtinën me 66 pikë dhe Dritën me 65 pikë.

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit