Të dielën derbi në Suharekë, Ballkani – Prishtina

Të dielën derbi në Suharekë, Ballkani – Prishtina

Në këtë fundjavë zhvillohen ndeshjet e radhës në Superligën të xhiros së 27-të.

Në këtë xhiro pritet të ketë ndeshjet tejet interesante.

Vëmendja pritet të jetë në ndeshjën Ballkani – Prishtina, ku suharekasit ndodhen në pozitën e parë me 55 pikë dhe prishtinasit në pozitën e tretë me 51 pikë.

Gjatë kësaj xhiroje do të përballet edhe Arbëria ndaj Dritës, Feronikeli – Llapi, Drenica – Trepça ’89 dhe Gjilani – Besa.

Ndeshja Ballkani – Prishtina pritet të zhvillohet të dielën më 4 prill në stadiumin e qytetit në Suharekë.

RAPORTO