Sonte sytë në “Fadil Vokrri”, ‘Dardanët’ duan fitore kundër Greqisë

Sonte sytë në “Fadil Vokrri”, ‘Dardanët’ duan fitore kundër Greqisë

Sonte në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, Kombëtarja e Kosovës do të takohet me Greqinë.

Kjo ndeshje do të zhvillohet në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Kupën e Botës ‘Katar 2022’.

Në këtë ndeshje, ‘Dardanët’ hyn me fitore ndaj Gjeorgjisë. Kombëtarja e Kosovës dhe ajo e Greqisë gjatë mbrëmjes së djeshme në stadiumin “Fadil Vokrri” kanë mbajtur seancën e fundit para ndeshjes së sotme.


Kjo sfidë natyrisht që do të jetë e rëndësishme për të dyja kombëtaret.

Challandes theksoi së është i lumtur me lojën që shfaqur ekipi i tij në fitoren ndaj Gjeorgjisë. Tekniku zviceran thotë së sfida me Greqinë do të jetë e vështirë.

“Jam shumë i kënaqur me ndeshjen në Gjeorgji, jo vetëm për fitoren por edhe për paraqitjen e skuadrës. Jemi treguar të gatshëm qoftë në aspektin teknik dhe aspekte të tjera. Skuadra ka punuar si skuadër dhe kjo është më e rëndësishmja për të ardhmen e kësaj skuadre. Do të jetë e vështirë në ndeshjen e radhës kundër Greqisë”, ka thënë Challandes.

Ndryshe, kjo ndeshje mes Kosovës – Greqisë, nis me fillim prej orës 20:45 në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë