Pas Shqipërisë, FC Ballkani ateron në Turqi për fazën përgatitore të stinorit pranveror

Ballkani në orët e vona të mbrëmjes së kaluar ka udhëtuar në Turqi, për ta zhvilluar fazën e fundit përgatitore para nisjes së sezonit pranveror.

Sot në mengjes ekupiazhi i skuadrës nga Suhareka, vetëm se ka zbarkuar në Stamboll.

Kujtojmë se skuadra e drejtuar nga Bledi Shkëmbi, javën e shkuar ka qenë në fazë përgatitore në Shqipëri.

Në Turqi, janë edhe dy skuadrat tjera Llapi dhe Arbëria, derisa këto ditë do të ju bashkohen Prishtina dhe Drita.

Futbollistët e Ballkanit kanë publikuar fotografitë e para nga aeroporti i Stambollit.

RAPORTO