Ndryshon renditja tabelare në Superligë, Prishtina pozicionohet në vendin e dytë

27.02.2021

FC Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 2-1, ndaj Trepça ’89, ndeshje e vlefshme për xhiron e 22-të në Superligën e Kosovës në futboll. Dellova e hapi serinë e golave në minutën e 52’ duke shënuar për 1-0. Për 1-1, shënoi Ardian Muja pas asistimit të Darwish në minutat shtesë (90+1′) të pjesës së dytë. […]

Ndryshon renditja tabelare në Superligë, Prishtina pozicionohet në vendin e dytë Foto: Ilustrim

FC Prishtina ka shënuar fitore me rezultat 2-1, ndaj Trepça ’89, ndeshje e vlefshme për xhiron e 22-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Dellova e hapi serinë e golave në minutën e 52’ duke shënuar për 1-0.

Për 1-1, shënoi Ardian Muja pas asistimit të Darwish në minutat shtesë (90+1′) të pjesës së dytë.

Mysafirët e rrëmbyen epërsinë në minutën e 90+7’, shënoi Abazi pas asistimit të Zybës.

Pas kësaj fitoreje Prishtina pozicionohet në vendin e dytë me 44 pikë. Ndërsa në vendin e parë ndodhet Ballkani me 45 pikë dhe Drita në atë të tretin me 44 pikë.