Kuc: Ndaj Zalgiris, Ballkani prezanton Kosovën dhe normalisht presim numër të madh të tifozëve

Kapiteni i Ballkanit, Edvin Kuc, deklaroi para mediave se janë përgatitur maksimalisht për sfidën ndaj Zalgiris në Ligën e Kampionëve dhe presin rezultat pozitiv.

Kuc: Ndaj Zalgiris, Ballkani prezanton Kosovën dhe normalisht presim numër të madh të tifozëve

Ai po ashtu u bëri thirrje tifozëve që të jenë në numër sa më të madh në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” në ndeshjen e nesërme (e martë) që fillon nga ora 20:00.

“Po, patjetër, ne diskutojmë këto. Kemi një muaj përgatitje para kësaj loje, kemi folur me shokët, siç tregoi trajneri se kjo është hera e parë për disa lojtarë në kualifikime të Ligës së Kampionëve”, citon KP fjalët e mesfushorit.


“Sigurisht që presim një lojë shumë të fortë kundër një kundërshtari i cili ka kualitet, i cili ka dominuar jo vetëm këto vite në kampionatin e Lituanisë, por edhe vitin e kaluar”.

“Nesër e shohim a do të marrim rezultat pozitiv, siç e tha trajneri se ne nuk do të rrëzohemi… Besoj që po vijnë nesër. Për ‘Gjebrailat’ pa diskutim se vijnë një numër i madh dhe besoj që vijnë jo vetëm njerëzit prej Suharekës, sepse Ballkani nesër prezanton jo vetëm Suharekën, prezanton Kosovën edhe normalisht presim numër të madh të tifozëve”, ka theksuar tutje kapiteni i Ballkanit.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë