Henrik Sirko i Golden Eagle Yllit njëri ndër lojtarët më të mirë të xhiros së 14-të në elitën e basketbollit kosovar

  • 20.12.2022
Henrik Sirko i Golden Eagle Yllit njëri ndër lojtarët më të mirë të xhiros së 14-të në elitën e basketbollit kosovar

Në ndeshjen e 14-të të Prince Caffe Superligës së Kosovës në basketboll janë zhvilluar disa ndeshje mjaft interesante.

Nga skuadrat fituese, indeksin më të lartë e kishte basketbollisti i Pejës, Arian Qallaku, 28. Qallaku ndaj Rahovecit për 31 minuta në parket kishte 18 pikë, gjashtë kërcime, tri asistime dhe pesë topa të vjedhur, duke u shpallur edhe MVP i kësaj jave.

Ndeshje shumë të mirë zhvilloi edhe Henrik Sirko i Golden Eagle Yllit. Sirko ndaj Bashkimi e mbylli ndeshjen me 18 pikë, 12 kërcime dhe tri asistime.


Sigal Prishtina realizoi fitore të vlefshme ndaj Ponte Prizrenit, ku u dalluan dyshja e huaj, Dustin Thomas me 21 pikë, 11 kërcime dhe tri asistime dhe Derrick Wilson me 20 pikë, nëntë kërcime e tri asistime.

Trepça shënoi fitore ndaj Vëllaznimit, ku Erjon Kastrati u dallua me 18 pikë, pesë kërcime dhe gjashtë asistime.

Top 5

Arian Qallaku (Peja) 18 pikë, 6 kërcime, 3 asistime

Henrik Sirko (Golden Eagle Ylli) 18 pikë, 12 kërcime, 3 asistime

Dustin Thomas (Sigal Prishtina) 21 pikë, 11 kërcime, 3 asistime

Derrick Wilson (Sigal Prishtina) 20 pikë, 9 kërcime, 3 asistime

Erjon Kastrati (Trepça) 18 pikë, 5 kërcime, 6 asistime

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë