Formacioni më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Janë zhvilluar ndeshjet e Ligës së Kampionëve në këtë mesjavë, ku në secilën ndeshje kishte spektakël në futboll.

Njëra ndër ndeshjet ishte edhe ajo e Barcelonës ndaj Paris Saint-Germain, ku parisienët “korrën” fitore me rezultat 1-4.

Lojtari i ndeshjes padyshim ishte Kylian Mbappe, i cili shënoi het-trik.

Po ashtu ndeshje interesante ishte edhe ajo e Sevillës ndaj Borussia Dortmund.

Gjermanët shënuan fitore me rezultat 2-3, ku Erling Haaland i shënoi dy gola.

Mbappe dhe Haaland kanë shkëlqyer në fazën e sulmit duke realizuar së bashku 5 gola, andaj edhe janë në këtë formacion pa asnjë diskutim.

Më poshtë është lista e plotë e futbollistëve që janë përfshirë në këtë formacion.

RAPORTO