FC Ballkani zhvillon stërvitjen e fundit para ndeshjes ndaj Arbërisë

Edhe në këtë fundjavë zhvillohet xhiro e 24-të në Superligën e Kosovës në futboll.

Nesër në kuadër të javës së 24-të zhvillohet ndeshja FC Ballkani – KF Arbëria në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë me fillim prej orës 13:00.

Për këtë përballje, sot suharekasit në drejtim të Bledi Shkëmbit kanë zhvilluar seancën e fundit stërvitore, ku lojtarët shihen të gatshëm për luajtur në këtë ndeshje.

Kujtojmë se Ballkani ka 23 ndeshje të zhvilluara, prej tyre 15 të fituara, 3 barazime dhe 3 humbje, kështu duke u pozicionuar në vendin e dytë me 48 pikë.

RAPORTO