FC Ballkani mposhtet në shtesë dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve

12.07.2022

Ndeshja e parë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë kishte përfunduar me rezultatin 1-1. Zalgiris kishte iniciativën në pjesën e parë të lojës duke tentuar disa herë portën. Lituanët kishin mundësi të arta në minutat e para të lojës, por goditjen e Francis Kyeremes e priti portieri Stivi Frashëri.Ballkani kishte rast të artë shënimi në […]

FC Ballkani mposhtet në shtesë dhe eliminohet nga Liga e Kampionëve Foto: Ilustrim

Ndeshja e parë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë kishte përfunduar me rezultatin 1-1.

Zalgiris kishte iniciativën në pjesën e parë të lojës duke tentuar disa herë portën.

Lituanët kishin mundësi të arta në minutat e para të lojës, por goditjen e Francis Kyeremes e priti portieri Stivi Frashëri.
Ballkani kishte rast të artë shënimi në minutën e 34-të, kur Ermal Krasniqi doli përball me portierin kundërshtar i cili priti goditjen e tij.

Edhe në pjesën e dytë vendasit kishin raste më shumë.

Petar Mamic në minutën e 71-të kishte rast të mirë por Frashëri ishte në vend.

Ndeshjen ka mundur ta mbyll Renan Oliveira, i cili nuk qëlloi rrjetën në portën e zbrazët.

Edhe në kohën shtesë lituanët ishin më të mirë, duke rrezikuar më seriozisht portën.
Mathias Oyeëusi mori një top mes mbrojtjes në minutën e 97-të dhe pasi kaloi portierin Frashëri shënoi për 1-0.

Edhe Gustas Jarusevicius ka mundur të shënojë në minutën e 110-të, por goditja e tij qëlloi shtyllën.

Ballkani tani do të vazhdojë garat në Ligën e Konferencës.