EURO 2020, Danimarka – Finlanda, formacionet zyrtare

EURO 2020, Danimarka – Finlanda, formacionet zyrtare
Çlirim Gashi

12.06.2021 / Sport

Pas ndeshjes Uellsi – Zvicra, vazhdon sonte përsëri Kampionati Evropian “EURO 2020” edhe me dy super ndeshje.

Me fillim nga ora 18:00 Danimarka – Finlanda do të takohen në kuadër të Kampionatit Evropian.

Këto dy përfaqësuese gjenden në grupin B, së bashku me Belgjikën dhe Rusinë.

Ndeshja Uellsi – Zvicra zhvillohet në stadiumin “Parken Stadium” në Kopenhagë.

Formacionet e zyrtare

Danimarka: Schmeichel (GK); Kjær (C), Mæhle, Christensen, Wass; Delaney, Hojbjerg, Eriksen; Braithwaite, Wind, Poulsen.

Finlanda: Hradecky (GK); Raitala, Arajuuri, D. O’Shaughnessy, Uronen; Lod, Kamara, Sparv (C), Toivo; Pohjanpalo, Pukki.

Kujtojmë se sonte do të zhvillohet edhe ndeshja Belgjika – Rusia me fillim prej orës 21:00./SuharekaOnline/

Test antigjen për COVID-19 vetëm 15€, rezultati brenda 30 minutave

Në Laboratorin “RIOLAB” kryhet testi i shpejtë i antigjenit për COVID-19. Testi i antigjenit përdoret në diagnozën e infeksionit COVID-19....

Lexo më shumë

Të fundit