Eden Hazard rikthehet pas 32 ditëve

Eden Hazard rikthehet pas 32 ditëve

Eden Hazard u rikthye në aksion në barazimin e Real Madridit kundër Elches, pas një mungese të madhe njëmujore.

Ai luajti në çerekun e fundit të ndeshjes por nuk qe në gjendje t’i ndihmojë Real Madridit ta mbyllë vitin 2020 me fitore.

Por kjo ishte ndeshja e parë e sulmuesit belg që prej lëndimit kundër Alavesit më 28 nëntor, edhe pse ka stërvitur me skuadrën që një javë.


Hazard e ka ndjekur një plan të veçantë riaftësimi, me qëllim që rikthimi i tij në fushë këtë herë të mos ketë pasoja negative.

Prandaj, trajneri Zinedine Zidane priti gjatë për ta futur atë në fushë.

Hazard e pati një mundësi t’u ndihmojë bashkëlojtarët ta shënojnë golin e fitores, kur u fut në lojë.

Megjithatë, ai dhe bashkëlojtarët e tij dështuan dhe u ndalën me barazim 1:1 nga Elche.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë