Dramë te Barcelona, Messi: Ose unë, ose Abidal

Dramë te Barcelona, Messi: Ose unë, ose Abidal
Fisnik Sadiku

05.02.2020 / Sport

Përplasja Abidal-Messi raportohet se është rritur në mase të madhe, sidomos pas raportimeve të mediave.

Mësohet se acarimet janë aq të mëdha, sa që Messi ka sjell situatën te Barcelona, ose ai, ose Abidali dhe jo të dytë më.

Ylli argjentinas mund ta lërë në verë skuadrën, në rast se Abidali vazhdon të jetë drejtor i skuadrës.

Messi është prekur aq shumë nga deklarata e Abidalit, që ka akuzuar lojtarët e Barcelonës se punuan për shkarkimin e Valverdes, sa që ka porositur drejtuesit e klubit që të shkarkojnë atë nga detyra, raporton GazetaBlic.

Si rrallë herë, Messi dje publikisht e ka akuzuar ish- futbollistin francez për atë deklaratë, duke i thënë se duhet të shikojë punët e veta.

RAPORTO