Blend Baftiu golashënuesi më i mirë në Superligë për edicionin 2019/2020

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e sezonit 2019/2020 ku Drita e Gjilanit është shpallur kampione e këtij sezioni.

Në ndeshjen e zhvilluar sot në Suharekë ku u prit nga Ballkani, lojtarët e Dritës arritën të shënojnë vetëm një gol, në krahasim me Ballkanin i cili deri në fund të ndeshjes qëndroi në epërsi.

Edhe pse ekipi vendas Ballkani nuk arriti të rrëmbejë kupën në Superligën e Kosovës, është pikërisht Blend Baftiu, ai që tregon se Ballkani është gjithmonë një ekip premtuese dhe me kapacitete të mëdha.

I shpallur si lojtari më i mirë i këtij sezoni, Blend Baftiu, ka shënuar gjithsej 19 gola.

Tabela e këtij sezoni ka përfunduar me renditjen e Dritë, Gjilanin dhe Ballkanin në tri vendet e para.

LEXO EDHE:  Kërkesa të shumta të futbollistëve që të bëhen pjesë e FC Ballkanit, formohet skuadra “B”
© SuharekaOnline. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.