Arteta jep sinjale për Xhakën

  • 15.10.2021
Arteta jep sinjale për Xhakën

Xhaka pësoi lëndim të rëndë në ligamentin e gjurit më 26 shtator, në ndeshjen që Arsenali e fitoi 3-1 ndaj Tottenham Hotspurit.

Mesfushori nga Kosova është parashikuar që të rikthehet në fund të këtij viti, por ka gjasa që rikthimi i tij të ndodhë më herët.


Trajneri i Arsenalit, Mikel Arteta, në konferencën për medie ka deklaruar se Xhaka është duke përparuar në përgatitje dhe duke punuar që të rikthehet më herët.

“Graniti është duke përparuar shumë me përgatitje për ta lënë prapa lëndimin e rëndë që e pati në gju. Mund të them se nëse i thua do të mungosh tre muaj, ai do të mendojë për dy muaj të rikthehet në fushë”.

“Po bën punë shtesë për ta minimizuar atë periudhë kohore. Duhet të kujdesemi që të shërohet në mënyrë të duhur sepse është lëndim shumë i rëndë dhe dëshirojmë që ai të bëj rikthim të plotë” – ka deklaruar Arteta. 

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë