Bizneset Vende Pune Ofertat

Rita Ora fiton çmimin “Artistja muzikore më e mirë” në Ethnicity Awards 2023

Rita Ora fiton çmimin “Artistja muzikore më e mirë” në Ethnicity Awards 2023

04.11.2023 Rozë

Ishte një natë emocionuese në Londër, ndërsa u ndanë çmimet vjetore Ethnicity Awards 2023.

E organizuar nga panelistja e Loose Women, Judi Love, eventi prestigjioz vlerësoi të arriturat jetësore të shumë yjeve të famshëm në fusha të ndryshme.

Legjenda e modës Ozwald Boateng fitoi çmimin e lakmuar për arritje jetësore, ndërsa këngëtarja shqiptare me famë bot]rore, Rita Ora u shpall “Artistja e muzikës më e mirë e vitit”.

E emocionuar për këtë arritje, Ora ndau njoftimin me ndjekësit e saj në rrjetin social Instagram. Ky është çmimi i saj i dytë që ajo fiton gjatë këtij viti.

Prezantuesja e Big Brother AJ Odudu u shpall “Prezantuesja e Vitit” dhe ish-ylli i futbollit dhe eksperti televiziv Eni Aluko u njoh si “Personaliteti Sportiv i Vitit”.

Ethnivity Awards e organizuar në partneritet me HSBC UK, nderon çdo vit njerëzit më me ndikim nga komuniteti me ngjyrë, ata aziatikë dhe etnikë të pakicave në Mbretërinë e Bashkuar për arritjet dhe punën e tyre për të promovuar diversitetin dhe përfshirjen.

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!
Mediat britanike shkruajnë për vizitën e Rita Orës në Kosovë, zbulojnë projektin që ajo po realizon në vendlindje

Mediat britanike shkruajnë për vizitën e Rita Orës në Kosovë, zbulojnë projektin që ajo po realizon në vendlindje

E pakënaqur me të qenit një yll në krye të listave të muzikës, këngëtarja dhe aktorja Rita Ora po i shton një punë tjetër karrierës së saj.

Këngëtarja e hitit “Hot Right Now” është bashkuar me ekipin që qëndron pas dokumentarit më të fundit të Nirvanas për të prodhuar filmin e saj për kulturën rinore në vendlindjen e saj, Kosovën.

Në një intervistë për tabloidin britanik The Sun, Rita tha: “Jam në mes të xhirimeve të një dokumentari për kulturën e nëndheshme të fëmijëve [në Kosovë]”.

Rita Ora (Foto: Getty Images)

“Gjashtëdhjetë për qind e popullsisë sonë është nën moshën 35 vjeç, e cila është super e re”, shtoi Rita.

“Kjo tregon se ka kaq shumë zemërim dhe zhgënjim që po ndodh nën të gjitha kufizimet që na është dashur të shohim në historinë e vendit tonë”.

“Kam punuar me producentë që janë vërtet të apasionuar pas Kosovës dhe prej nga jam unë”.

“Të bësh muzikë dhe të jesh e hapur është padyshim e diskutueshme”, tha Ora për The Sun.

Rita u kthye në atdheun e saj fundjavën e kaluar për të festuar ditëlindjen e saj të 33-të me bashkëshortin, regjisorin Taika Waititi.

Duke folur për udhëtimin, Rita zbuloi se ajo mori kohë nga pushimi për të filmuar disa skena për dokumentarin e saj të ardhshëm.

Ajo shtoi: “Unë shkoj atje dhe ata më shikojnë si të isha nga bota tjetër”.

“Sikur nuk është një gjë e vërtetë për ta, por shpresa për të qenë në gjendje të bëj diçka që është ajo që bëj unë”.

“Unë bëj punën e ëndrrave të mia, por kam punuar për të arritur këtu ku jam, por kur kthehem nuk mund t’i lidh akoma pikat e asaj pak shprese që ata kanë humbur. Ishte emocionuese për mua”, përfundoi këngëtarja e lindur në Prishtinë.

Gjatë qëndrimit në vendlindje, këngëtarja e hiteve botërore u nderua edhe me “Çelësin e Prishtinës”, i cili iu dorëzua nga i pari i kryeqytetit, Përparim Rama. 

Rita Ora uron 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë me fotografi ku shihet duke e bërë shqiponjën me Osmanin dhe Taikan

Rita Ora uron 111 vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë me fotografi ku shihet duke e bërë shqiponjën me Osmanin dhe Taikan

Këngëtarja kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora, ka uruar Shqipërinë për 111 vjetorin e pavarësisë.

Urimin ka zgjedhur ta bëjë përmes disa fotogravive me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin, dhe bashkëshortin e saj, Taika Waititi, me të cilët ka bërë simbolin e shqiponjës.

“Urime Dita e Pavarësisë Shqipëri, nga familja jonë tek ju”, ka shkruar Rita.

Ndryshe, Ora po qëndron në Kosovë nga dita e diele, ku është takuar edhe me kryeministrin Albin Kurti.

Rita Ora dhe Kurti takohen në Qeveri, kryeministri: E diel e paharrueshme për mua

Rita Ora dhe Kurti takohen në Qeveri, kryeministri: E diel e paharrueshme për mua

Kryeministri Albin Kurti e ka pritur sot në Qeveri këngëtaren Rita Ora dhe bashkëshortin e saj, Taika Waititi.

Rita tha se zgjodhi që sot të vijë në Kosovë për ta festuar ditëlindjen e 33-të “në një mënyrë të pabesueshme”. Vizitën e sotme e cilësoi si “vërtetë entuziazmues”, ashtu si dhe takimin me Kurtin.

“Ky udhëtim dhe ky takim më bënë kaq entuziaste për të ardhmen”, tha ajo,

Kurti e falëndroi Ritën “që na bëre kaq krenarë, si njerëz, si vend” ndërsa tha se “kjo ka qenë një e diel e paharrueshme për mua.

“Gjithashtu”, ia ktheu Rita.

“Rita Ora ka arritur majat më të larta të suksesit dhe njohjes në mbarë botën duke nderuar gjithmonë rrënjët dhe kulturën e saj në atdhe. Ishte nder ta prisja atë dhe Taika Waititi sot ne ditelindjen e saj. Kosova, Britania e Madhe dhe Zelanda e Re duken pa kufi përballë artit”, shkroi Kurti në “X”.

Prime Led Sh.p.k Marketing / Web Brigada.123,
Kosovë
ISEFERI SH.P.K. Prodhim Zona Industriale-Shirokë, 23000 Suharekë,
Kosovë
Print House Reklama/Shtyp Rr. Bajram Curri - Suharekë,
Kosovë
Theranda Basket OJQ Sport Rr Brigada 123,
Kosovë
Arkitekturë dhe Dizajn
Architecture/ Interior Design
Suharekë4 vende28 ditë

New Born Master

Kualifikohu për KODIN 95 në Maribor-Slloveni për kategorinë C, CE, D!

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë deri në 10,000 € me mundësi pagese deri në 36 muaj.

Fabrika e Mobileve "TE NASERI"

Mobilo shtëpinë sot dhe paguaj me këste deri në 12 MUAJ.
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë