Bernardo Silva i vendos ultimatum Barcelonës

07.05.2024

Ylli i Manchester Cityt, Bernardo Silva ka qenë prej kohësh në listën e ngushtë për Barcelonën, dhe portugezi është sërish i hapur për një largim këtë verë. 29-vjeçari thuhet se është gati për një sfidë të re, por do të fillojë parasezonin në klubin ku do të luajë sezonin e ardhshëm.

Bernardo Silva i vendos ultimatum Barcelonës Foto: Ilustrim

Paris Saint-Germain gjithashtu është lidhur me një lëvizje për portugezin Silva, dhe mund të jetë një opsion për të.

Ai thuhet se ka një klauzolë lirimi prej 58 milionë euro në zgjatjen e kontratës që nënshkroi vitin e kaluar, duke e bërë atë “të përballueshëm” për klubet më të mira evropiane.

Silva gjithashtu thuhet se është i etur për një lëvizje te Barcelona, ​​ku ai ka pyetur Joao Felix dhe Ilkay Gundogan për stilin e jetesës atje.

Megjithatë, sipas gazetës Sport, Silva dëshiron që e ardhmja e tij të zgjidhet deri në fund të Euro 2014, pra më 14 korrik, në mënyrë që të shkojë në pushime pa i kushtuar kohë të ardhmes së tij.