Suharekë, gruaja e denoncon burrin në Polici, thotë se i armatosur u nis ta sulmojë vëllain e saj

  • 16.08.2022
Suharekë, gruaja e denoncon burrin në Polici, thotë se i armatosur u nis ta sulmojë vëllain e saj

Deri te zbulimi i të dyshuarit kanë ardhur përmes bashkëshortes së tij, e cila kishte njoftuar Policinë se burri i armatosur është nisur të sulmojë vëllain e saj.

Njësitet policore me të marrë informatën janë vënë në lëvizje për të parandaluar të keqen që mund të ndodhte, me ç’rast kanë arritur ta arrestojnë personin e dyshuar.


Gjatë kontrollit trupor, Policia ka gjetur në xhepin e pantallonave të 37-vjeçarit disa fishekë, ndërsa në veturë i është gjetur një pushkë, të cilat janë konfiskuar.

Ndërkohë është kryer bastisje edhe në shtëpinë e të dyshuarit, ku janë gjetur dhe konfskuar fishekë dhe mjete tjera.

I dyshuari është shoqëruar në stacion policor për intervistim, ku ndaj tij është iniciuar rasti ‘Mbajtje në pronësi, kontroll, posedim të paautorizuar të armës” dhe me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë