4 vetura të vjedhura në Suharekë vetëm për dy muaj

  • 23.06.2021
4 vetura të vjedhura në Suharekë vetëm për dy muaj

Mbetet ende shqetësuese fakti se vazhdon të ketë rritje numri i vjedhjeve që ndodhin në Suharekë si dhe në gjithë vendin.

Kohëve të fundit në Komunën e Suharekës është rritur edhe numri i vjedhjeve të veturave.

Në çdo takim të sigurisë lokale që mbahet me nënkryetaren e Komunës së Suharekës, përfaqësuesve të KFOR-it dhe Policisë së Kosovës çdo herë është prezent numri i vjedhjeve, ku vetëm dy javët e para të muajit qershor ndodhën 8 vjedhje.


Ndërsa sa i përket vjedhjeve të veturave, vetëm në muajin maj dhe qershor u vodhën 4 të tilla.

Rasti i fundit që u raportua për vjedhje të veturës, ishte më 11 qershor, ku në fshatin Bllacë të Suharekës rreth orës 07:00 ankuesi mashkull kosovar kishte raportuar se nga persona të pa njohur i është vjedhur vetura e tij në oborrin e shtëpisë së tij.

Poashtu sipas Policisë vetura e vjedhur ka qenë me targa vendore.

Ndërsa rasti tjetër ndodhi më 8 qershor, në mëngjes ishte vjedhur një veturë e tipit Volkswagen Vito me targa të shtetit slloven në fshatin Peqan të Suharekës.

Rasti e kishte konfirmuar edhe nga komandanti i policisë në Suharekë, i cili ka bërë të ditur se vetura është gjetur afër shkollës së fshatit Peqan dhe se nga e njëjta është vjedhur vetëm katalizatori.

Gjithashtu më 6 maj të këtij viti u raportua për një rast të vjedhjes së veturës në Buzhalë të Suharekës.

Rreth orës 02:15 të 6 majit në Buzhalë të Suharekës ishte vjedhur një veturë e tipit Golf V.

Në po të njëjtin muaj u raportua edhe për një rast të tillë, ku në fshatin Sllapuzhan më 2 maj, sipas Policisë së Kosovës ankuesja femër kosovare ka raportuar se të dyshuar të panjohur i kanë vjedhur veturën e saj Renault Twingo, me targa lokale.

Ndërsa pas një pune intenzive të Policisë së Kosovës, më 5 maj është gjetur vetura afër vendit të quajtur Biraq të cilës i është vjedhur vetëm katalizatori.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë