Vendosën flamuj në dy rrethrrotullime të Suharekës

  • 28.11.2022
Vendosën flamuj në dy rrethrrotullime të Suharekës

Gjatë ditës së dielë në Shirokë të Suharekës në rrethrrotullimin i cili lidh rrugët Suharekë-Prizren dhe Suharekë Mushtisht është vendosur shtylla e cila aktualisht mbanë flamurin kombëtar.

Ditë më parë SuharekaOnline kishte raportuar në lidhje me vendosjen e shtyllave të cilat do të mbajnë flamuj, në njëri nga rrethrrotullimet i cili ndodhet në Shirokë të Suharekës tashmë vetëm se valon flamuri kombëtar.

Poashtu edhe në rrethrrotullimin i cili lidh fshatrat Reshtan, Studençan Samadrexhë dhe Dobërdelan me Suharekën, i cili ndodhet në hyrje të autostradës është vendosur dhe për uruar shtylla e cila mbanë poashtu flamurin kombëtar.


Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka njoftuar se 4 rrethrrotullime po rregullohen si donacion nga Kompania Euroing me pronar Mefail Gashi, në vlerë 50 mijë euro.

Muharremaj poashtu ka njoftuar se 2 nga to u përuruan të dielën për nder të Festave e Nëntorit, ndërsa dy rrethrrotullime tjera përurohen me flamuj shtetëror më 17 shkurt 2023.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë