Në tetor të këtij viti Komuna e Suharekës ka shpenzuar afër 800 euro për dreka zyrtare

  • 07.11.2022
Në tetor të këtij viti Komuna e Suharekës ka shpenzuar afër 800 euro për dreka zyrtare

Në shpenzimet e periudhës tetor 2022 , sipas njësive buxhetore dhe kodeve ekonomike të Komunës së Suharekës, ndër tjerash figurojnë edhe shpenzimet për dreka zyrtare.

Në bazë të raportit të publikuar në uebfaqen e Komunës së Suharekës figuron që në muajin tetor të këtij viti Komuna e Suharekës ka shpenzuar 775.80 euro për dreka zyrtare, raporton SuharekaOnline.

Poashtu, nga ky raport bëhet e ditur se në tetor të vitit 2022, shpenzime më të mëdha për dreka zyrtare janë bërë nga drejtoria e Shërbimeve Publike, e cila ka shpenzuar plotë 419.80 euro.


Ndërsa, pas drejtorisë së Shërbimeve Publike, 285.00 euro për dreka zyrtare i ka shpenzuar Zyra e Kuvendit Komunal dhe 71.00 euro për të njejtën arsye janë shpenzuar edhe nga Shërbimet Kadastrale.

Njësia BuxhetoreDreka zyrtare, tetor 2022
Shërbimet Publike- Infrastruktura Rrugore419.80 euro
Zyra e Kuvendit Komunal285.00 euro
Shërbimet Kadastrale71.00 euro
TOTALI775.80 euro
Shpenzime për dreka zyrtare, tetor 2022.

Rikujtojmë se në këtë raport të publikuar nga Komuna e Suharekës ndër tjerash figurojnë edhe shpenzimet për dreka jozyrtare për të cilat SuharekaOnline kishte raportuar disa ditë më parë, ku edhe është bërë e ditur se në muajin tetor të këtij viti janë shpenzuar 2122.93 euro.

Njësia BuxhetoreDreka jozyrtare, tetor 2022
Zyra e Kryetarit597.90 euro
Inspecioni70.00 euro
Buxheti170.00 euro
Shërbimet Publike-Infrastrukturë48.37 euro
Bujqësia70.00 euro
Planifikimi Urbanizimi Inspekcioni140.00 euro
Shërbimet e Kujdesit Primar Shëndetësor163.57 euro
Shërbimet Sociale39.98 euro
Administrata525.70 euro
Arsimi Parafillor297.41 euro
TOTALI2,122.93 euro
Shpenzime për dreka jozyrtare, tetor 2022.
N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë