Konkursi për sekretar/e në dy shkolla të komunës, DKA-Suharekë merr vendim për pranimin në punë të këtyre kandidatëve

  • 24.12.2022
Konkursi për sekretar/e në dy shkolla të komunës, DKA-Suharekë merr vendim për pranimin në punë të këtyre kandidatëve

Drejtoria Komunale e Arsimit në Suharekë ka njoftuar se ka marr vendim për përzgjedhjen e kandidatëve për poziten sekretar/e në dy shkolla të Komunës së Suharekës.

Komisioni përzjedhës për zhvillimin e procedurave për themelimin e marrëdhënies së punës në bazë të kushteve të përcaktuara sipas konkursit 05 nr. 1013, të datës 13.10.2022 pas intërvistes me shkrim dhe me gojë ka marrë vendim për përzgjedhjen e kandidatëve në bazë të pikëve të fituara, raporton SuharekaOnline.

Për poziten e sekretarit/es në SHFMU “Shaban Mazreku” në Sopijë kandidatja Diana Zeqiri ka arritur 161.6 pikë, ndërsa në SHMFU “Lidhja e Prizrenit” në Budakovë kandidatja Edmonda Palushi ka arritur 145.6 pikë.


Poashtu, në njoftim thuhet se të gjithë kandidatët/et e pakënaqur/a kanë të drejtë ankese në Komisionin për ankesa dhe parashtresa në nivel komune, në afat prej 8 ditësh nga dita e publikimit të rezultateve.

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë