KEDS me punime, nesër disa fshatra të Suharekës do të përballen me reduktime të rrymës

KEDS ka njoftuar se nesër, më 12 maj në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

KEDS me punime, nesër disa fshatra të Suharekës do të përballen me reduktime të rrymës

Gjatë ditës së nesërme në Komunën e Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në dy termine nga ora 08:30 deri 09:00 dhe nga ora 14:00 deri 14:30, shkruan SuharekaOnline.

1. Nga TS 110/10 kV Therandë do të ndërprehet: LP 10kV Peqani (kodi: 32000007) në dy termine nga ora 08:30 deri 09:00 dhe nga ora 14:00 deri 14:30.


Vendet: Bllacë, Breshanci, Duhël, Kastërc, Nishor, Peqan, Semetisht dhe Sllapuzhan.

Arsyeja: Krijimi i kushteve të punës pa tension, largimi i urave  të tensionit të mesëm.

2. Nga TS 110/10 kV Therandë do të ndërprehet: NS 10/0.4kV mbesin pa tension si më poshtë nga ora 08:30 deri 14:30.

  1. NS 10/0.4kV Semtetishti III  Mulliri (kodi: 32000007022)
  2. NS 10/0.4kV Semetishti I (kodi: 32000007023)
  3. NS 10/0.4kV Pompa e ujit Semetisht (kodi: 32000007024)
  4. NS 10/0.4kV Semetishti V(te shkolla) (kodi: 32000007025)
  5. NS 10/0.4kV Breshancë (kodi: 32000007026)
  6. NS 10/0.4kV Kosterci (kodi: 32000007027)
  7. NS 10/0.4kV Nishori I (kodi: 32000007028)
  8. NS 10/0.4kV Nishori II (kodi: 32000007029)
  9. NS 10/0.4kV Nishori 3 (kodi: 32000007030)
  10. NS 10/0.4kV Famis-anvisni-Semetishti (kodi: 32000007038)

Vendet: Fshatrat: Breshani, Kastërc, Nishor dhe Semetisht.

Arsyeja: Demontimi i shtyllave ekzistuese nën tension.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Zëri i Qytetarëve
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës
Digjet një veturë në autostradë, afër fshatit Gelancë të Suharekës