Edhe sot ndërprerje, fshatrat e Suharekës që do të mbesin pa rrymë

KEDS ka njoftuar se sot në disa fshatra të Komunës së Suharekës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Edhe sot ndërprerje, fshatrat e Suharekës që do të mbesin pa rrymë

Sipas njoftimit të KEDS, nesër do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike prej orës 10:00 deri në 13:00 dhe prej orës 09:00 deri në 16:00, shkruan SuharekaOnline.

Sipas KEDS-it, ndërprerja e energjisë elektrike do të bëhet për arsye të ndërrimit të TR të mbingarkuar në TS 10/0.4kV, kontrollim i vajit si dhe do të bëhet pastrimi i trasesë së linjës nga vegjetacioni.


1. Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet: Dalja 10 kV Budakova (kodi 32000008) prej orës 10:00 deri në ora 13:00.

Vendet: Pishina Solid, Reqani I, Reqani II, Dragaqine I, Qadraku I, Pompat e Ujit Mohlan, Greiqevci I, Buzhala I, Budakova II, Budakova.

Arsyeja: Ndërrimi i TR të mbingarkuar në TS 10/0.4kV, kontrollim i vajit.

2. Nga TS 110/35/10 kV Theranda do të ndërprehet: Dalja 10 kV Reshtani (kodi 32000017) prej orës 09:00 deri në ora 16:00.

Vendet: Reshtan, Therande (nje pjese), Lagjeja Bajraktari, Reshtani 1, Reshtani 3.

Arsyeja: Pastrimi i trasesë së linjës nga vegjetacioni.

KOMENTE0

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

N'minuta
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
Suharekë, rruga e lagjes “Fan Noli” vërshohet nga mbeturinat, ankohen qytetarët
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
[FOTO] Vetura përplaset me ujkun në autostradën Prizren-Suharekë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Disa të rinj kapen në video duke dëmtuar ulëset në “Shtigjet e Ecjes”, Muharremaj kërkon intervenimin e policisë
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Ganimete Hoxha nga fshati Budakovë ka nevojë për ndihmën tuaj
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Suharekë, zjarrfikësit vazhdojnë të përballen me zjarre malore
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Ambient i pastër, “betonizohet” rruga në Zonën Industriale
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Zjarr mbi fshatin Sallagrazhdë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Kapen me marihuanë, arrestohen 4 të rinj në Suharekë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, raportohet për të lënduar
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë
Aksident në autostradë në drejtimin Suharekë-Prizren, një person i lënduar rëndë